ATARI - COMMODORE - ZX SPECTRUM

Gry na Atari, gry na Commodore, gry na ZX Spectrum - emulacje i emulatory - wspomnienia ośmiobitowcówatari commodore zx spectrum

Komputer: ZX SPECTRUM
Tytuł: River RaidZX Spectrum River Raid

gry ZX Spectrum

River Raid w wersji na ZX Spectrum została wydana w 1984 roku przez Activision. Wersja na ZX Spectrum została więc wydana dwa lata po wydaniu wersji na Atari 2600. Co ciekawe, grę River Raid zaprojektowała Carol Shaw. W kręgu zdominowanym przez mężczyzn pojawiła się kobieta, która stworzyła kultową grę jaką bez wątpienia jest River Raid.

W grze River Radid lecimy nad rzeką samolotem (w widok z lotu ptaka) i zdobywamy punkty za zestrzeliwanie wrogich samolotów, helikopterów, statków i balonów. Przelatując przez stacje paliw FUEL, samolot tankuje paliwo. Wskaźnik paliwa w River Radid znajduje się u dołu ekranu.

Możemy manewrować naszym samolotem w prawo lub w lewo oraz zwalniać lub przyśpieszać. Kolejne etapy gry River Raid podzielone są mostami przechodzącymi przez rzekę. Mosty te musimy zestrzelić zanim przejdziemy do kolejnego etapu. Warto zeczekaź aż wrogi pojazd wjedzie na most i wtedy go zestrzelić.

Reklamy


banerek3

banerek3

banerek3atari gry commodore gry