Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!ATARI - COMMODORE - ZX SPECTRUM

Gry na Atari, gry na Commodore, gry na ZX Spectrum - emulacje i emulatory - wspomnienia ośmiobitowcówatari commodore zx spectrum

Komputer: ATARI
Tytuł: Zorroatari zorro

gry atari


Zorro jest grą labiryntowo-przygodowa z elementami zręcznościowymi wydaną przez Datasoft w 1985 roku między innymi na Atari 8-bit. Gra Zorro na Atari została napisana przez Jamesa Garona, a za stronę graficzną odpowiada Kelly Day.

W grze Zorro gracz wcielając się w rolę tytułowego bohatera musi przedostać się do silnie strzeżonego fortu i uwolnić swą ukochaną uwięzioną przez sierżanta Garciię.

Aby tytułowy Zorro mógł odzyskać ukochaną musi wukonać kolejne zadania takie jak oznakowanie byka czy zawieszenie dzwonu na wieży.

Gra Zorro została wydana w USA w wersji dyskowej w której komnaty doczytywały się w trakcie gry. W późniejszym czasie Zorro zostało wydane przez US Gold. Wydanie te było przeznaczone na rynek brytyjski. US Gold przygotowało również wersję kasetową gry Zorro. Ta werja Zorro wczytuje się od razu w całości przed rozpoczęciem gry, ale jest mocno okrojona wzgledem pierwotnej wersji. Usunięto piątą część komnat oraz żołnierza uprowadzającego ukochaną Zorra.

Reklamy


banerek3

banerek3

banerek3atari gry commodore gry