Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!ATARI - COMMODORE - ZX SPECTRUM

Gry na Atari, gry na Commodore, gry na ZX Spectrum - emulacje i emulatory - wspomnienia ośmiobitowcówatari commodore zx spectrum

Komputer: ATARI
Tytuł: Ninjaatari Ninja

gry atari


Autorem gry Ninja na Atari 8-bit jest Steve Coleman, znany również z stworzenia Pharaoh's Curse i Rainbow Walker. Grę Ninja wydał Mastertronic w 1986 roku. Autorem muzyki do gry Ninja jest Rob Hubbard nie przyznaje się on oficjalnie do jej atarowskiej wersji.

W roku 1987 zostałą wydana wersja gry Ninja na Atari ST a jej tytuł brzmi Ninja Mission.

Wydarzenia ... tak to nazwijmy ... rozgrywają się w Perłowym Pałacu. Na jednym z pięter Perłowego Pałacu więziona jest piękna księżniczka którą nasz ninja musi uwolnić. W jej uwolnieniu przeszkadzaja ci:
Thug - zwykły bandyta na usługach Pałacu Perłowego. Łatwy do pokonania, ma on opanowane tylko podstawowe sposoby walki.
Karateka - przeciwnik posługujący się karate, przez co znacznie trudniejszy do pokonania od Thuga.
Evil Ninja - diaboliczny ninja posługujący się tymi samymi sposobami walki co nasz bohater, najtrudniej go pokonać.

W drodze do odnalezienia więzionej księżniczki zbieramy posążki Idols, które uzupełniają nam energię a także wskazują drogę do księżniczki. Wszystkich posązków jest 11.

Do dyspozycji mamy miecz samurajski, noże do rzucania oraz shurikeny czyli tzw. gwiazdy ninja. Gdy trafimy przeciwnika ostrzem noża, to zabieramy mu więcej energii niż shurikenem.

Reklamy


banerek3

banerek3

banerek3atari gry commodore gry