Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!ATARI - COMMODORE - ZX SPECTRUM

Gry na Atari, gry na Commodore, gry na ZX Spectrum - emulacje i emulatory - wspomnienia ośmiobitowcówatari commodore zx spectrum

Komputer: ATARI
Tytuł: Archonatari archon

gry atari


Archon to niekonwencjonalna gra w szachy (?) wydana w 1983 roku Electronic Arts a stworzona przez Anne Westffal, Jona Freemana i Paula Reiche.

Na planszy szachowej znajdują się figurki - postacie. Każda z nich ma swoje wady i zalety, jak również zasięg poruszania się po planszy. W Archon każda z postaci ma inne cechy i inny sposób walki.

Aby wygrać w Archon należy uśmiercić wszystkich postacie przeciwnika lub też zajęcie pięć magicznych pól. Trze z magicznych pól znajdują się w środkowej strefie, natomiast pozostale dwa po jednej i po drugiej stronie planszy.

W Archon walka rozpoczyna się po najechaniu na wrogą postać. Otwiera się pole bitwy Archon, które przybiera barwę kwadracika na której stała wroga zaatakowana postać. Po zakończeniu walki pojawia się znów szachownica lecz nie ma już postaci która przegrała walkę.

Reklamy


banerek3

banerek3

banerek3atari gry commodore gry